O nas

Wysokiej klasy infrastruktura, wykwalifikowany zespół specjalistów oraz zaawansowana technologicznie serwerownia to elementy, które nas wyróżniają. Wspieramy rozwój firm technologicznych z takich branż jak IT, biotechnologia, chemia czy fizyka. Jesteśmy godnym zaufania, sprawdzonym partnerem dla przedsiębiorców, instytutów naukowo-badawczych oraz konsorcjów. Pomagamy wdrażać nowe technologie, realizujemy usługi badawcze oraz udostępniamy laboratoria po preferencyjnych stawkach. Wspieramy naukowców w komercjalizacji wyników ich badań. Łączymy działalność biznesu i nauki wspierając rozwój i innowacje.

Powierzchnie laboratoryjne i informatyczne

Z myślą o rozwoju innowacyjnych firm stworzyliśmy największy w Poznaniu kompleks laboratoryjny. Na powierzchni 4500m² znajdują się wyposażone w specjalistyczną aparaturę laboratoria, biura, nowoczesne i bezpieczne DataCenter oraz sale konferencyjne. Oferujemy powierzchnie laboratoryjne na wynajem (pow. 30m² oraz 50m²), a także dysponujemy infrastrukturą naukowo-badawczą, gdzie nasi naukowcy opracowują nowe technologie i świadczą usługi badawcze. W Zespole Inkubatorów PPNT mieści się m.in. profesjonalnie wyposażone Centrum Biotechnologii, Laboratorium Optymalizacji Procesów Chemicznych, Laboratorium Nadkrytycznego CO2.

Jesteśmy częścią czegoś większego

Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii to część Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Tutaj, w jednym miejscu, znajduje się nie tylko nowoczesna infrastruktura, ale również eksperci gotowi pomóc w każdym aspekcie działalności naukowej i biznesowej. Oferujemy pakiet usług proinnowacyjnych, w tym opinie o innowacyjności i wycenę technologii. Dbamy o naukowców chcących komercjalizować wyniki swoich badań. Nasi eksperci udzielają profesjonalnego wsparcia na każdym etapie tego procesu – zapewniamy opiekę rzecznika, pomagamy w procesie zdobywania funduszy na działania badawczo-rozwojowe, dbamy od strony prawnej o kwestie ochrony własności intelektualnej, licencjonowania i przenoszenia praw autorskich. Jako jednostka naukowa realizujemy wspólnie z pracownikami naukowymi wiele projektów badawczych. Pomagamy w pozyskiwaniu funduszy na badania, rozwój i innowacje, prowadząc szkolenia i konsultacje dotyczące grantów w programie Horyzont 2020.

Dbamy także o naszych pracowników i lokatorów. Na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego działa przedszkole, w którym dzieci, pod czujnym okiem wykwalifikowanych pedagogów, bawią się i poznają świat dzięki autorskiemu programowi edukacji. Stworzyliśmy też Laboratorium Wyobraźni, które przybliża tajniki nauki dzieciom i dorosłym.

Budowa Zespołu Inkubatorów Wysokich Technologii jest projektem realizowanym dzięki wsparciu udzielonemu ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w ramach Działania 5.3. Program wspiera szeroko rozumianą innowacyjność a celem udzielanej pomocy jest zapewnienie dostępu do kompleksowych usług zarówno przedsiębiorcom dążącym do wprowadzenia nowych rozwiązań, jak również naukowcom pragnącym rozpocząć działalność gospodarczą.